Borkúti Lovaspanzió

2008-04-22 08:50:00

A Borkúti Lovasklub Bt. által üzemeltetett, egész évben nyitva tartó Borkúti Lovaspanzió a Balatontól 4 km-re, Kőröshegy szőlőborította dombjai között található a völgyben fekvő falu kedves látványával, pár lépéssel feljebb pedig a Tihanyi félszigetre néző csodás balatoni panoráma tárul a látogatók elé. Csendes, nyugodt fekvése garantálja a tökéletes kikapcsolódást.

 
Elérhetőség:
Sebestyénné Varga Piroska
Telefon:
+36 30/414-1789
Fax:
+36 84/340-291

A panzió megközelíthető az M7-es autópálya felől a Balatonföldvár-Szántód kijárónál.




Szálláslehetőségek a panzióban:

8 db kétágyas fürdőszobás szoba tömör fenyőbútorral, színes TV-vel, hűtőszekrénnyel. (irányár: 3.500 Ft/fő/éj)

sp3.jpgsp3.jpg

A panzióhoz tartozik egy 24 fős reggeliző étterem jól felszerelt teakonyhával, mely igény esetén rendezvények, tréningek lebonyolítására alkalmas, az előtte levő hatalmas térrel tovább bővülnek a lehetőségek.


Egyéb szálláslehetőségek (már 2.500 Ft-tól)

  • Parasztház 4 db zuhanyzóval, WC-vel felszerelt apartman-szobával (max. 10 fő, akár munkásszállás céljára is)
  • Az istálló feletti kétszobás lakás (zuhanyzóval, WC-vel) lovastúrázóknak.
  • Hely sátor, lakókocsi számára.




Üdülési csekket elfogadunk! Kedvezmények létszámtól és időtartamtól függően megbeszélés szerint.


A Magyar Lovasturisztikai Szövetség által minősített lovarda télen-nyáron nyitva tart, lovas-szolgáltatásaink az időjárás függvényében és kizárólag előzetes bejelentkezéssel vehetők igénybe.

Tereplovaglás (elsősorban szezonban): 1 vagy 2 órás túra csodálatos környezetben, a Tihanyi félszigetre illetve a Kőröshegyi Völgyhídra néző panorámával. Egyénileg vagy kis csoportban, kizárólag vezetővel.

Lóvezetés (a specialitásunk): 1/2 vagy 1 órás túra gyerekeknek, kezdőknek vagy bátortalan érdeklődőknek. Igény esetén a fenti hegyi túra útvonalán.



Futószárazás karámban!

Kocsikázás:
  • társas kocsi (max. 8-10 fő)
  • hintó
  • esküvői fogat
Kombinált félnapos programok gyerekcsoportoknak

Lipicai fedezőmén tenyészet (több mint 20 lipicai ló)

Lóbértartás

Egyéb látványosságok a farmon:
  • madárház (páva, aranyfácán, galambok, nyuszik)
  • szürkemarhák
  • mangalicák
  • póniló

A közelben horgászati lehetőség is van, valamint vadászati programszervezés is megoldható.

Perfekt német nyelvtudás (angol, olasz, orosz alapfokon).



Családias, baráti légkör, kedvező árak!




 
Oldal nyomtatása
 
 
 
 
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss információkat kapjon községünkről:
 feliratkozás    leiratkozás
 
Időjárás a mai napra
Összefoglaló: 2010.09.05

Európa északi területei felett egy nagy kiterjedésű anticiklon helyezkedik el. Ennek területét napról-napra egyre melegebb levegő tölti ki, amely főként a magasabb szintekre jellemző. Területén gyakran párás, ködös az idő és sokfelé valószínű tartós köd. Ez elsősorban a Skandináv államokra igaz. Az anticiklon területén gyenge, peremén viszont valamivel élénkebb légmozgás tapasztalható. A délutáni órákban az előrejelzések szerint egy több középpontú ciklonrendszer éri el a Brit-szigetek térségét ám ennek a rendszernek a frontjai egyszerűen nem tudnak behatolni a kontinens belseje felé, mivel Európa jelentős részén leszálló légáramlatok érvényesülnek. Térségünk időjárását a következő 36 órában a már említett nagy kiterjedésű magasnyomású légköri képződmény déli ágába ékelődött magassági hideg örvény alakítja. Hatására sok felhőre és időszakosan csapadékos időre van kilátás. Hidegfronti jellegű fronthatásra számíthatunk.

Holnap délelőtt

A hajnali órákban nyugat-délnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet ezért a reggeli órákban túlnyomóan erősen felhős, borult időre van kilátás. Főként délen lehet kisebb eső, záporeső. Többfelé párássá válik a levegő, foltokban köd is képződhet. A minimum hőmérséklet 6 és 10 fok között alakul, a kevésbé felhő tájakon lehet ennél picit hűvösebb.



Forrás: www.metnet.hu

© Copyright 2007 - Kőröshegy Község Önkormányzata - minden jog fenntartva
Impresszum // Oldaltérkép // Adatvédelmi nyilatkozat
Website made by: GrApixx Design Studio